| FeaRRR a întrebat:

As vrea sa va intreb ceva:
Te poti transfera de la un profil la altul? happy
sau
trrebuie sa astepti un semestru intreg?
(asa mi-au zis prietenii) happy.O zii buna!

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de clasa in care intri in acest an scolar.
Daca intri in Cl. a IX-a te poti transfera doar dupa primul semestru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa astepti. S-ar putea sa fie nevoie sa dai si diferente. Intereseaza-te la secretariat.

| FeaRRR explică (pentru anonim_4396):

Ce diferente benessere?

| anonim_4396 a răspuns (pentru FeaRRR):

La materiile care se fac la profilul unde vrei sa mergi, dar nu se fac la cel la care esti acum.

| FeaRRR explică (pentru anonim_4396):

Chiar daca vreau de la stiinte sociale la filologie? Apropo tu ce ai alege tinand cont ca eu fug de matematica, stiinte sociale sau filologie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru FeaRRR):

Regret, dar eu am inclinatii spre stiintele exacte: matematica, fizica... (mai putin chimie). Asa ca, nu te pot sfatui. Poate ai noroc si nu ai materii in plus fata de profilul de acum. Secretariatul e deschis si in vacanta. Mai bine intrebi la ei.

| Edwward a răspuns:

Buna,da au zis bine, te poti transfera din al doilea semestru pe alt profil, sau chiar la alt liceu. Ideea e ca trebuie sa ai media peste 8.50 pe primul semestru(asa e la majoritatea liceelor) si sa ai 10 la purtare. Dar se poate intampla sa-ti cam placa clasa in care esti, si sa nu mai vrei sa te transferi. happy

| vasile999 a răspuns:

Au zis bine