| Plushul a întrebat:

Bunabig grin.Am nevoie de ajutorul vostru.Intentionez sa dau la facultate dar mai sunt cativa ani pana atunci.Si vreau sa ma informez.Vreau sa fiu profesoara de Engleza ce profil ar trebui sa urmez? Limbi moderne aplicate banuiesc pentru ca m+am uitat pe site+ul facultatii asta e domeniul iar eu ar trebui sa studiez traducere si interpretare-engleza franceza si germana. faza e ca nu le am mai deloc cu fr. engleza imi place iar germana pot sa urmez niste cursuri pe net sau nu stiu ma documentez eu cumva dar de fr nu ma pot lipi. Sper sa ma mai ajutati voi, in special as vrea ajutor de la cineva care deja urmeaza acest domeniu.Multumesc mult, orice opinie si sfat va fi bine primit :* :' :*

2 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Trebuie sa urmezi orice profil de limbi, la facultatea de limbi inveti cele 2 limbi din liceu+ o alta limba la alegere.

| Plushul explică (pentru Deliiiia):

Eram sigura... speram sa scap de francezatongue