| drogh a întrebat:

Daca de exemplu am depus dosar la Istorie si s-ar putea sa fiu admisa la buget, dar am depus in paralel si la Drept dar acolo e cu taxa... as putea sa fac transferul de la Istorie la Drept? Daca da, in ce conditii si din ce an? Pot chiar din prima?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa faci nici un transfer, doar iti vei retrage dosarul de la Istorie si vei urma Dreptul.

| drogh explică (pentru Ioandelasal):

Si trebuie sa platesc taxa?

| Ioandelasal a răspuns (pentru drogh):

Bineinteles ca va trebui sa platesti taxa de studii, daca esti pe loc cu taxa.

| drogh explică (pentru Ioandelasal):

Dar daca fac un semestru la Istorie, in al doilea ma pot transfera la Drept?

| Ioandelasal a răspuns (pentru drogh):

Nu cred ca te poti transfera, la drept se fac cu totul alte materii decat la istorie.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În acest caz, NU discutăm de transfer!
Transfer se face în timpul anului universitar, după ce începi cursurile!

În acest caz, poţi să depui Cerere de retragere/de renunţare la loc ( chiar dacă l-ai confirmat ) şi de restituire a dosarului.
Şi poţi confirma locul la Drept happy

Toate cele bune!

| alex495 a răspuns:

Poti dupa primul semestru dar trebuie sa fi integralista si probabil o sa dai si diferente. Te dui la secretariat si faci cerere ca sa te transferi etc