| anonim_4396 a întrebat:

Dacă intr-un liceu la mate-info sunt 56 de locuri si vor fi doua clase a cate 28 de elevi fiecare:mate-info simplu si mate-info intensiv (aici de obicei intrandu-se cu medii mai mari decât la simplu), iar din cei 56, surprinzator sunt mult mai multi care vor la simplu, cum vor fi impartite clasele? Din cei care au pus simplu vor intra doar cei 28 cu medii mai mari, iar cei cu medii mai mici vor fi repartizați la intensiv, desi e mai greu si se presupune ca daca au medii mici nu fac fata?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Repartizarea în clasa de intensiv se face în baza opţiunii candidatului şi au prioritate cei cu media mai mare!

Toate cele bune!