| Rocky1234 a întrebat:

Buna,daca la examen(mate)se da un exercitiu sa reprezinti grafic o functie, este gresit daca o reprezint intr-un tabel ci nu intr-un grafic?

4 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Asta e la mintea cocosului. Iti zice sa reprezinti grafic functia, tabelul nu isi are rolul. Nu faci sistemul de axe, nu iei punctaj.

| matrix100 a răspuns:

Daca zice reprezentare grafica trebuie sa ii faci desenul intr-un sistem cartezian xoy. daca nu faci asta nu vei fii punctata pentru exercitiul asta

| KatPaw a răspuns:

Cred ca da, eu mereu reprezint in sistem cartezian, dar nu sunt sigura.

| Mythra a răspuns:

Sigur iti va veni functie, si pe baremul de corectare se puncteaza graficul cu 2 sau 3 puncte, nu mai stiu exact