| Schiopu_Matei_1996 a întrebat:

Credeti ca pot intra la liceul Ion Luca Caragiale (media 9.35) cu media de admitere 9.03? Am facut si contestatii, dar vreau sa stiu daca este posibil.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este posibil, cred ca mediile de admitere de anul acesta vor fi mai mici decat anul trecut. Si n-ai nimic de pierdut, asa ca trece ca prima optiune liceul respectiv.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mediile vor rămâne cam aceleaşiwinking

Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 happy

Deci, este posibil să ai şanse de a fi admis la acel liceu!

Toate cele bune.

| Schiopu_Matei_1996 explică (pentru bursuc001):

Dupa parerea mea, si dupa opiniile profesorilor cu care am vorbit, cred ca mediile vor scadea cu 0.50 in aproape toate liceele, si cele de top.Deci as avea sanse sa uintru si la george cosbuc (9.63), si vor scadea in plus cu vreo 0.20 puncte deoarece examenele din 2013 au fost de tot rasul.

| bursuc001 a răspuns (pentru Schiopu_Matei_1996):

Da, este posibil happy

O seară frumoasă.