| claudiaralu a întrebat:

De foarte multe ori visez ca ma aflu intr-o incapere si ca sa pot iesi de acolo trebuie sa trec printr-un loc foarte stramt. Atunci ma speriu ca nu incap si incep sa ma panichez. Ce inseamna asta, avand in vedere ca-i un vis care se tot repeta de multa vreme?

Răspuns Câştigător
| illusorythoughts a răspuns:

Visele reflecta viata noastra de zi cu zi. Nu trebuie sa te sperii. Locul acela stramt sunt doar anumite piedici, presiuni. Panica este cauzata de ele. Cel mai probabil esti stresata in ultimul timp sau vei fi. Poate sa vina o perioada grea, daca nu treci deja prin una. Dar nu trebuie sa iti fie frica happy

4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Daca visezi asa de mai multe ori inseamna ca este un semn, un avertisment, ce se va intampla intr-un viitor apropiat! Inseamna ca cineva te strange sau ca vei fi stramtorat( datornic)!

| BadAngel3 a răspuns:

Trebuie sa te eliberezi de ceea ce e inauntrul tau ( sentimente, nu organe, loool). Te macina si nu e bine.

P.S: Sunt claustrofoba deci...ma apuca frica doar cand ma ganesc laughing, nu, sa nu crezi ca exagerez, lol vorbesc serios *_*

| Sophie1234567 a răspuns:

Cea mai buna explicatie este ca ai o fobie legata de locuri strampte. Multi oameni au acest lucru. Incearca sa rezolvi problema prin a incerca in realitate. Mergi intr-o camera mica, de exemplu o baie mic si incearca sa te calmezi. Asa poate nu mai ai aceste neplaceri noaptea.
Mult noroc!