| Nimeni91 a întrebat:

Buna dragilor! Credeti ca pe 8 februarie va incepe scoala( dupa parerea voastra), asa cum a anuntat in media Ministrul Educatiei? Sau credeti ca se va prelungi perioada prelor online?

5 răspunsuri:
| Crescent a răspuns:

Nu stie nimeni exact cum o sa fie. Eu cred ca o sa facem tot online. Dar s-ar putea sa se faca din nou hibrid. Nu o sa se intoarca sigur toti elevii odata

| Nimeni91 explică (pentru Crescent):

Eu as vrea ori online total, ori fata in fata cu toti; invatamantul hibrid, cel putin in scoala mea, este super greu. La alte scoli stiu ca sunt mai bune, insa la mine, nu.

| Crescent a răspuns (pentru Nimeni91):

Nici la mine la scoala nu e perfect. Profesorii nu pot explica tuturor elevilor cum trebuie

| Nimeni91 explică (pentru Crescent):

Da, dar macar voi ati reusit sa va luati lectiile. Noi nici nu am facut hibrid, am facut cate 1 saptamana fiecare jumatate de clasa, si din cauza ca in scoala mea nu exista suficiente calculatoare, le-au distribuit catre clasele care sustin examene nationale, iar eu eram nevoita, ca si ceilalti colegi, sa imi iau lectiile de la cei care au fost in acea saptamana la scoala, si ei luau de la mine sau de la alta persoana. Asta e nasol. Ca nu mai intelegeam nimic... Daca am avea tehnologie nu m-as mai plange deloc.

| Vlad1239900 a răspuns:

Totul depinde de evolutia acestui virus, acestei pandemii. Eu sincer cred ca va incepe, dar depinde si de profesori daca acestia vor sa se vaccineze. Multi dintre ei sunt deja foarte multumiti de situatia actuala, cui nu i-ar comveni sa stea acasa si sa ia bani facand ore online?
Sa speram ca va incepe asa cum sa anuntat si fara alte multe prelungiri.