| LalescuMaria2000 a întrebat:

La liceu sunt aceleasi manuale la toate profilurile? De exemplu, un elev de la filologie are acelasi manual de matematica ca un elev de mate-info?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Nu, difera manualele, pentru ca e alta mate (M1, 2 si asa mai departe), la fel cum nici manualele de istorie nu sunt aceleasi peste tot. Difera manualele de la acelasi profil la licee diferite, dar mai daca sunt profilele diferite...

| LalescuMaria2000 explică (pentru WhiteLife):

Multumesc!

| WhiteLife a răspuns (pentru LalescuMaria2000):

Cu drag si multumesc si eu.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce stiu eu la Filologie nu ar trebui sa se predea matematica, adica Filologia inseamna limbi straine si stiinte sociale (Logica, Psihologie). La ce liceu mergi?

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Din ce stiu eu la Filologie nu ar trebui sa se predea matematica"

și totuși, nenorociții ăia vă mai chinuie doi ani!

| LalescuMaria2000 explică:

La filologie se face matematica pana in clasa a10.Doar voiam sa stiu daca vom avea aceleasi manuale cu alte clase/profiluri.

| Jackpot2 a răspuns (pentru LalescuMaria2000):

Singurul manual diferit e cel de mate veți avea manual de Trunchi Comun și voi veți avea în plus Manualul de latina...