| mary28032002 a întrebat:

ma puteti ajuta am luat 7 la teza de la romana si azi ne-a dat testul si azi am si sedinta cum pot sa ii spun si sa nu se supere pana la sedinta?

Răspuns Câştigător
| AndrewThinks a răspuns:

Daca astazi ai primit rezultatul tezei este mai bine sa le spui parintilor dinainte ce s-a intamplat, astfel ca aflarea notei in cadrul sedintei de fata cu ceilalti parinti poate fi un mic soc si poate o jena daca parintele este foarte strict. Ai putea sa le spui ca nu ai fost pregatit destul, ca ai subestimat subiectele si ca o sa incerci mai mult data viitoare. Mai este putin pana la vara asa ca incearca sa mai iei o nota sau doua pentru a mari media.

| mary28032002 explică (pentru AndrewThinks):

Am o veste destul de buna se da teza din nou pentru ca majoritatea copiilor au luat nota mica! happy

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| thewomaninwhite a răspuns:

Ii cumperi o ciocolata sau niste flori ceva si ii spui ca iti pare rau dar ai luat 7 si esti dezamagit/a de tine si incepi sa te invinovatesti etc

| nicoalusoby a răspuns:

Cine sa se supere?