| AlexandraCulea a întrebat:

Ma puteti ajuta cu ceva?
sunt clasa a 6 a si desi pare devreme, am intrart intr-o dilema. Majoritatea colegilor mei si-au ales o meserie si profilul unui liceu pe care al vrea sa il urmeze.
Eu nu stiu inspre ce sa ma orientez, real sau uman. Iubesc toate materiile care constituie orarul celor doua, si exact asta este si problema mea. Nu stiu pe care sa aleg, Am numai note de 10 si cu aceasta nota am terminat anul trecut si nu cred ca anul acesta voi fi mai prejos.
As vrea daca se poate sa va exprimati opinia despre profilul liceului pe care m-ati statui sa-l urmez insotita de cateva meserii pe care le voi putea practica in urma incheierii studilor unuia dintre licee.Dau funda. Multumesc!

2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Se pot intampla multe pana la admiterea la liceu.
Practic de-abia ai terminat a 5-a si te doare capul de profilul liceului.

| IoanaIonuca a răspuns:

Daca dintra 6 a te gandesti la asa ceva... laughing Mai ai 2 ani, o sa gandesti si razgandesti de 100 de ori si in legatura cu profilul si cu meseria.