| Noonehereyet a întrebat:

Poate ca sunt singura care intreaba asta( mai mult cer ajutor, dar ma rog), cum imi fac scrisul mai... urat. Nu ma refer la un scris oribil si dezordonat, nu. Ma refer la acel scris frumos si intreptat in stanga sau un dreapta( poate sa fie si drept), cu litere...lungi( daca poti zice asa).

Răspuns Câştigător
| Ionuttzzuu a răspuns:

Salut!
Incearca sa-ti pui un model in fata cu acel 'scris' care iti place.
Apoi exerseaza in timpul liber acel scris; incearca sa copii, sa imiti acel scris. Scrie mai lent la inceput, ca sa iasa totul bine. O sa-ti trebuiasca mult timp pana te obisnuiesti cu noul scris. dar cu cat mai mult timp ii acorzi 'incercarii' scrisului nou cu atat mai bine va fi happy

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

De multe ori, scrisul reflecta caracterul, personalitatea.