| anonim_4396 a întrebat:

Sunt a X-a la mate info insa incep sa ma gandesc la un transfer la arte incepand din anul urmator. Credeti ca pot face fata? La ce trebuie sa dau diferente, sau trebuie sa si aleg o specializare?

5 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Trebuie sa alegi o clasa, la arte se fac mai multe tipuri de arte, fiecare cu clasa ei. Noi nu avem de unde sa stim daca tu o sa faci fata, nu te cunoastem. Tu stii daca o sa faci fata sau nu.

| Emmy567 a răspuns (pentru CuriousStuff):

Si daca aleg arta grafica, la ce dau diferente? Ca nu gasesc nicaieri.

| CuriousStuff a răspuns (pentru Emmy567):

Trebuie sa te interesezi ori la secretariatul liceului de arte ori la unul care a fost in situatia exact in situatia ta si s-a transferat de unde vrei tu la liceul de arte. Nu avem noi de unde sa stim ce materii faci tu si ce materii sunt acolo si care necesita sa dai diferente. Oricum diferentele sunt doar de fatada, toata lumea le da si toata lumea le ia, asa ca nu-ti face griji.

| tickey a răspuns:

In primul rand, inainte sa faci alegerea asta, gadeste-te la ce o sa faci dupa liceu. Nu fi pripit, mai ales cand e vorba de viitorul tau.

| Emmy567 a răspuns (pentru tickey):

Vreau sa fiu web designer, si sa fac logo-uri, carti de vizita, felicitari etc.