| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt in clasa a 8 a si trebuie sa fac un proiect powerpoint la matematica imi puteti da niste idei va rog? si sa fie legat de mate figuri geometrice in spatiu cu formule cu teoreme etc. dau funda
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| KirigayaKirito a răspuns:

Hmm, uite o idee:
Ca sa nu fie foarte plictisitor, iti dau un exemplu :
Cilindru- pui o poza cu el, formula, de catre cine a fost aflata formula, apoi cateva cladiri care au forma respectiva, cateva obiecte cu acea forma, ca sa se vada ca s-a pus in aplicatie formulele, si ca nu sunt deageaba, sa se vada e folositoare si matematica asta la ceva.
Cub- ca si deasupra, apoi cateva poze cu cladiri interesante, obiecte din viata de zi cu zi.
O gluma pe undeva, nyah, nu ca ai putea glumi la mate, profesorii astia. -_-
Hmm, o sa iti mai vina tie ceva idei.
happy

That's all! ^^

4 răspunsuri:
| iugaroxana a răspuns:

Du-te pe siteul asta:http://office.microsoft.com/en-us/templates/ descarca un tamplate legat de matematica, insereaza figuri sau ce ai nevoie...si gata:)

| nanupaul a răspuns (pentru iugaroxana):

Nu este tamplate legat de matea aic

| nanupaul a răspuns:

Nu este ceva legat de mate pe saitul asta

| nanupaul a răspuns:

Recomandami tu ceva legat de mate te rog