| DenisaDenisa1313 a întrebat:

As vrea sa citesc niste carti, deoarece nu mai am idee ce sa citesc.
Am 13 ani,dar nu vreau carti pentru varsta mea, deoarece le-am citit.
Funda!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Citește atunci: Magicianul (John Fowles), Parfumul-povestea unei crime (Patrick Süskind), Citadela (Antoine de Saint Exupery), Apă pentru elefanţi (Sara Gruen), Alchimistul (Paulo Coelho), Memoriile unei gheișe (Arthur Golden), Mizerabilii (Victor Hugo), Marile speranțe (Charles Dickens), Anna Karenina (Lev Tolstoi), Mânăstirea Northanger (Jane Austen), Misterele din Udolpho (Ann Radcliffe), Arsă de vie (Suad), Vinovat de iubire (Adrian Păunescu)

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Le-ai citit chiar pe toate?

| Cameliapantiru a răspuns:

"Misterul camerei galbene"-Gaston Leroux

| floresdemayo a răspuns (pentru Cameliapantiru):

Mi-ai amintit de Misterul din cavou (Xavier de Montepin). Să-l citești și tu, e captivant!

| Cameliapantiru a răspuns (pentru floresdemayo):

Multumesc, draga mea, pentru recomandare! Nu l-am citit inca, dar mi-l notez pe lista de carti de citit in 2015!

| DenisaDenisa1313 explică (pentru floresdemayo):

Multumesc,o sa il citesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Enigma Otiliei-George Calinescu
Testamentul Incasului-Karl May
Padureanca-Ioan Slavici
Padurea Spanzuratilor-Liviu Rebreanu
Mizerabilii-Victor Hugo
Sunt putin mai grele unele dar cred ca te descurci.