| OnlyTheScript a întrebat:

As vrea sa ma transfer din semestrul I la colegiul National din Iasi. Se mai poate? ( adica din semestrul I)

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Legislatia nu permite transferuri in primul si ultimul an, desi inspectorul sef de la Bucuresti a facut-o.Normal,acum ar trebui anulata lucrarea fiicei sale si dumnealui destituit si judecat pentru abuz sau trafic de influenta.Se pare ca acum, cu bani, se poate orice.Eu ti-am spus partea legala-daca se mai tine cont de ea.

| ElenaSA a răspuns:

Daca vrei sa te transferi la alt liceu inseamna ca nu esti clasa a VIII-a, deci esti exact deja la un liceu.Si vei putea sa te transferi daca esti acceptata si indeplinesti conditiile liceului la care vrei sa te muti.

| OnlyTheScript explică (pentru ElenaSA):

De fapt, trec in clasa a 7-a ( am fost a sasea) si as vrea sa ma transfer din semestrul I la Nationa...se poate?

| ElenaSA a răspuns:

Vezi ce conditii au.Da, teoretic se poate.Te duci la secretariat, intrebi conditiile, apoi daca te incadrezi faci cerere de transfer in care-ti mentionezi motivul mutarii.

| OnlyTheScript explică (pentru ElenaSA):

Aa...dar mai trebuie si motiv?!?! laughing))) O_o..si eu daca nu vreau sa le zic motivul ma spanzura?! O_o

| ElenaSA a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Poate fi si apropiere de casa, rude pe care le ai drept colegi, etc