| SilentStriker a întrebat:

Azi am vazut azi rezultatele la evaluarea nationala...4.30 rom 6.60 matematicastraight face ....Am depus contestatie la romana dar mi-e cam frica:-s. Pentru cei care a-ti depus contestatia anul trecut.Cum a fost? V-a ridicat media? Cu cat?sad

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sotul meu este profesor si stiu ca anul trecut cam 5% din contestatii au beneficiat de cresterea notei. Daca diferenta intre noua nota si cea veche este mica (parca sub 50 de sutimi), nu se modifica nota, ramane asa cum era. La notele tale, inseamna ca lucrarile sunt extrem de slabe, asa ca mici sanse sa-ti fie imbunatatite notele, in afara de posibilitatea ca tu stii ca ai facut mult mai bine si banuiesti o eroare mare de corectare (adica trebuie sa fii convins ca meriti macar 6.50 ca intr-adevar sa merite sa depui contestatie)

| SilentStriker explică (pentru Brigaela):

Am vazut azi rezultatele la contestatie si mi-a ridicat nota cu 70 sutimi... adica 5.00

| Brigaela a răspuns (pentru SilentStriker):

Asta este bine.

6 răspunsuri:
| Claudiw a răspuns:

In majoritatea cazurilor la contestatii nota se mareste...

| Laura a răspuns:

Trebuie să fii tâmpit să iei 4 la română, mai ales la subiectul pe care l-ați avut, dar nu mă mai mir.

| d14m4r14 a răspuns:

Eu am depus anul trecut contestatie tot la romana si de la 9.05 am ajuns la 9.00. Ideea e ca nu au avut cum sa-mi modifice nota pentru ca cea obtinuta ulterior nu depasea 50 de sutimi. Dar am avut in scoala un caz in care nota unui copil a fost inversata cu a altuia din cauza asemanarii numelor (caz tipic de prostie).
Mult succes!happy

| Magruder a răspuns:

Depinde...Ai vazut greseala de corectare?(trebuia sa te uiti la rezultate big grin)