| stormofsmiles a întrebat:

azi la evaluarea nationala la rolul virgulei am scris:desparte parti de propozitie de acelasi fel si un coleg mi-a zis ca trebuia sa pun enumeratie.Nu e acelasi lucru?

Răspuns Câştigător
| 123lalala a răspuns:

Pai in mod normal ambele lucruri trebuia sa le scrii big grin noua asa ne-a zis profesoara...probabil o sa-ti dea 3 p. fundita?

7 răspunsuri:
| Zoey112 a răspuns:

E acelasi lucru deci este bine happy

| XsupermenX a răspuns:

Ai scris ca e juxtapunere? Daca da te puncteaza, daca nu nu stiu daca iei punctaj maxim. big grin

| codax a răspuns:

Nu stiu si eu am dat azi examen...dar la ex ala cu anotimpul ce ai scris eu am zis vara si in toti anii tu?

| XsupermenX a răspuns (pentru codax):

Vara este bine dar unde este aia cu toti anii (eu am scris vara si pe la parguitul strugurilor)

| codax a răspuns (pentru stormofsmiles):

Si la ex cu genul epic e bine daca am scris numar mic de personaje si un sigur fir narativ ca in barem nu scrie ce am scris eu?