| livia123rotaru a întrebat:

Care sunt materiile de clasa a-VIIa?
Cel mai bun raspuns ia funda!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| TheGirlWithGlasses a răspuns:

Salut! Vei face:
-romana
-matematica
-engleza
-franceza (sau germana, depinde de scoala ta)
-istorie
-geografie
-fizica
chimie
-educatie civica
-religie
-desen
-sport
-o materie optionala
-educatie tehnologica
-muzica
-biologie
-dirigentie Si cam atat happy Funda? happy

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Matematica,romana,engleza,frangeza sau germana,biologie,istorie,geografie,fizica,chimie,latina, ed fizica, desen, muzica, informatica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam toate din a 6-a, plus chimie

| Ralukafay a răspuns:

Romana,matematica,engleza,franceza,biologie,muzica,desen,religie,civica,fizica,chimie,tehnologica,optional,inca o limba straina, educatia fizica(asta o stiai)...Si cred ca atat! Teza o sa o dati numai la romana si matematica.In clasa a 8-a veti da teza la una dintre materiile la alegere(istorie/geografie).

| doctorAnswer a răspuns:

Ce ai făcut și până acum.
O să faci muzica și desenul o dată la două saptămâni. Adică în orar o să ai, de exemplu, joi de la 12-13 muzică/desen. Ceea ce înseamnă că joia asta face muzică, joia viitoare desen, apoi iar muzică și tot așa.
O să dai teză ori la istorie ori la geografie. Ai la alegere.
În rest nu apar alte schimbări.

| AndreStieTot a răspuns:

Toate materiile pe care le-ai avut si pana acum. La ele se adauga educatia civica si chimia. Ed. civica o data pe saptamana, iar chimie de doua ori pe saptamana