| unualtu43 a întrebat:

Ce materii se fac in clasa a-VIII-A?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

*romana
*matematica
*engleza
*franceza
*istorie
*geografie
*fizica
*chimie
*cultura civica
*religie
*desen
*sport
*o materie optionala(mate sau geografie)
*educatie tehnologica
*latina
*muzica
*biologie
*dirigentie

6 răspunsuri:
| madalyna a răspuns:

Aceleasi materii doar ca o sa aveti in plus chimiatongue

| ParanoidKidu a răspuns:

@madalyna eii *** ...aceleasi materii ca in clasa a-VII-a dar in plus ai limba latina

| forever4you a răspuns:

Ca in clasa a 7a numa-i ca faci si latinabig grineu asa le amtongue

| Shine a răspuns:

Aceleasi materii ca si in clasa a 5a doar ca mai adaugi chimia, fizica, latina, civica si cam atat. Depinde de scoala. La scoala mea se facea si un obtional(informatica, matematica sau o limba straina)tongue

| Akira a răspuns:

La fel ca in a7a + latina

| Hopitea a răspuns:

AI tot aceleasi materi ca in clasa a-VII doar ca ai in plus Latina si o materie optionala(mate sau geografie