| Mikky_6988 a întrebat:

Ce materii noi se baga in clasa a VIIIa fata de clasa a VIIa?

Răspuns Câştigător
| คиค a răspuns:

Buna!

Exista decat o materie noua, si anume latina. Nu trebuie sa-ti faci griji, deoarece in cele mai multe cazuri latina se face cu profesoara de romana, care desigur va face cu voi pregatire pentru examenhee hee

Desi in mod oficial decat latina este noua, iti pot spune din propre experienta ca veti avea in plus si romana si matematicahee hee. Spun asta deoarece le veti face la modul intensiv big grin
Ba chiar in ultima saptamana de scoala veti face decat romana si matematica : -)

14 răspunsuri:
| iuli a răspuns:

Intr-a VIII-a vei avea o singura materie noua, respectiv latina.

| Anduuu a răspuns:

Lb latina

| ToxicDump a răspuns:

Se baga Latina, dar nu inteleg de ce straight face

| Laura a răspuns:

Latina.

| hope2destiny a răspuns:

Nimic, doar ca veti face cu o ora mai putin pentru ca intr-o saptamana o sa faceti muzica si o saptamana desen. o data asa, o data asa happy

| ŁīĸēÃĐŕēāϻ a răspuns:

Buna!
Latina

| TeoooStefan a răspuns:

Latina

| diddy_2463 a răspuns:

Latina

| flowerpower12 a răspuns:

Si eu voi fi a 8a, se mai face latina

| M3ntosana a răspuns:

Latina si civica.happy

| iFeelYourLoVe a răspuns:

Latina.atat cred:d

| florycyk_9864 a răspuns:

Buna!
Pai din cate imi aduc eu aminte...latina! asta faceam noi dar acum poate ca s-a mai schimbat!

| crinutza_9868 a răspuns:

Pai...in clasa VIII-a faci ca materie noua latinahappy in rest cam toate din a7a