| คηĐЯээд a întrebat:

Dau funda!
Daca vreau sa ma transfer de pe semestrul 2 la alt liceu la un profl care s-a intrat cu medii mari, iar media mea de admitere e mai mica cu 0.50 sutimi ( ultima medie a fost 9.27 iar eu am 9.22), ma pot transfera daca sunt locuri libere?

P.s: Se ia in considerare media de admitere cu care am intrat?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Regulamentului invatamantului preuniversitar ar trebui sa ai media mai mare decat a ultimului intrat. Oricum, poti incerca sa te transferi, nu ai nimic de pierdut, doar de castigat. S-ar putea sa faca o derogare, mai ales daca au si numarul de elevi mai mic in clasa. Succes si numai bine!

| schmoll a răspuns:

In mod normal o sa ia ultima medie cu care se termina semestru acesta...dar daca sunt locuri te accepta indiferent de medie

| simonikxd a răspuns:

Daca ai pe " cineva "care poate sa te ajute poate poti dar daca ma.i dai si peste o secretara de aia proasta si un director care asteapta doar spaga " sora mea " nu prea o sa ai succes dar oricum incearcabatting eyelashes Funda ^.^