| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa ma mut in alt judet, ma pot transfera la liceu acolo inainte de a incepe scoala? Trec in clasa a 9-a. Nu mai sunt locuri, au fost repartizati deja 28 de copii in clasa respectiva, dar am media mai mare decat ultima cu care s-a intrat acolo. Presupun ca nu se poate, ar intreb ca sa fiu sigura. Daca mai astept si ma mut in semestrul 2, mai conteaza media de admitere? Sau conteaza doar ce medie voi avea in semestrul 1?

2 răspunsuri:
| RafaelPanduru1985 a răspuns:

Am si eu aceiasi problema doar ca eu vreau sa ma mut la alt liceu! In primul rand daca clasa e plina nu mai ai cum sa te transferi in primul semestru chiar daca ai media de admitere 10 si in al doilea rand te poti transfera in sem 2 doar daca mai sunt locuri in clasa respectiva si daca mai sunt locuri te poti transfera numai ca nu depinde media de admitere, depinde media din sem 1! La ce profil esti?

| anonim_4396 explică (pentru RafaelPanduru1985):

Ok, multumesc! Sunt la stiinte sociale.