| Addicted a întrebat:

Eu anul acesta termin clasa a VIIIa si voi sta la bloc in Bucuresti (clasele I-VIII nu le-am facut in bucuresti). Vreau sa dau pe la un liceu cu filologie-bilingv engleza. Imi puteti spune va rog care sunt cele mai bune licee din acest domeniu si daca invatati la unul din acestea, puteti sa-mi spuneti va rog cum e atmosfera pe acolo? Funda + voturi celor care pot sa-mi dea informatii folositoare.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Cosbuc,cargiale bafta big grin

| EllyFMS a răspuns:

P.S.- In caragiale nu te sfatuiesc sa intrii. Desi are cea mai buna catedra de engleza din bucuresti, e terminat rau.Anul trecut vorbeam cu o tipa din a 12-a si a sps ca ma sfatuieste sa nu intruu acolo decat daca sunt pregatita sa fac fata scandalurilor, alcoolului, chiulului, drogurilor etc. Ca acolo toti elevii sunt pusi pe scandal si e urat.

| Addicted explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturi. O sa ma mai gandesc la ce liceu sa ma duc, dar deocamdata o sa trec Cosbuc pe primul loc. Daca mai poate cineva sa-mi spuna si alte licee si ce atmosfera este acolo (cat de bine arata liceul, cum sunt profesorii, etc) o sa va mai dau voturi. Fundita o sa dau mai tarziubig grin