| Deliadelias a întrebat:

iubesc anatomia insa sunt indecisa unde sa dau mai departe. Medicina generala nu vreau, intrucat sunt multi ani de studiu, nu-mi place chimia si daca as intra la taxa sa zicem. parintii nu ar avea posibilitate sa ma tina.Asadar, care ar fi mai buna meseria dintre asistent medical generalist(4 ani de studiu) sau fizioterapeut/chinoterapeut(3 ani)? puteti sa dati si niste argumente pro/contra? Mentionez ca dupa fac vreau sa plec din tara la o cunostinta.Multumesc anticipat, fundita.

2 răspunsuri:
| floriif2 a răspuns:

Pot sa-ti spun ca am avut cunostinte in aceeasi situatie si au ales kinetoterapia. Daca nu iti place chimia asta e cea mai buna alegere. happy

| xXNikeXx a răspuns:

Buna,sora mea este la postliceala fundeni.
Ai putea sa dai la fundeni pentru a deveni asisent medical.
Poti intra si pe loc de buget.