| SingleForOne a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu pareri si/sau experiente despre universitatea "George Bacovia" din Bacau? Cum se poate diferentia aceasta fata de universitatea "Alexandru Ioan Cuza" din Iasi?

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

E ca si cum ai compara o o masina de azi cu una de acum 100 de ani.

Daca ai de ales du-te la Cuza, nici nu ai cum sa compari universitatile aste pentru ca aia din Bacau e o gluma.

| SingleForOne explică (pentru RoCkKiD):

Pai, de ce? Ai studiat acolo sau cunosti pe cineva?

| RoCkKiD a răspuns (pentru SingleForOne):

Toate universitatile din tara sunt evaluate de agentia romana pentru asigurarea calitatii in invatamantul superior si rapoartele sunt pe site.

Universitatea asta din Bacau a reusit sa o dea de gard la aproape toate capitolele si e printre putinele din tara care a reuist performanta negativa de a primi clificativul de "neincredere".

https://www.aracis.ro/......acau-2019/