| TheJokkerYou a întrebat:

Sunt in clasa a-7-a si din cls a-5-a imi doresc sa ma duc la facultatea veterinara. In cls 5 media a fost 8, in clasa a-6-a media la primul semestrul a fost 7, 96, si media generala 7, 66. Credeti ca am sanse sa intru in Cluj la facultatea veterinara? Va rog spuneti-mi, si c-am de la ce medie se poate intra? Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Vickyy a răspuns:

Mai ai de facut liceul... nu se tine cont de media din generala, se tine cont de media examenului de Bacalaureat si de examenul de admitere la facultate.