| cosminlps a întrebat:

sunt profesor suplinitor calificat si anul trecut am dat examen de titularizare luand nota peste 7.Nefiind post titularizabil, conform noii legislatii am auzit ca ma pot titulariza anul acesta in baza notei de anul trecut cu acordul consiliului de adiministratie al scolii. Puteti sa confirmati acest lucru, spunandu-mi articolul de lege care confirma acest lucru?(Funda)

1 răspuns:
| Savy a răspuns:

Un profesor suplinitor ar trebui sa stie ce sa caute, folosind sfantul Google, sau macar pe forumul special:
http://forum.portal.edu.ro/index.php?showtopic=88367