| FabianelSHAF a întrebat:

Ziceti mi si mie toate formele vechi ale hainelor! Dau FUNDA Urgent!

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Sprențer(palton),scurteica(scurta),ciubote(cizme),ițari(indispensabili)etc,etc,etc

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Băi, Galaxie!
Tu ai ceva la scăfîrlie.
În primul rînd că nu ştiu dacă este cineva pe lumea asta care să ştie TOATE obiectele de îmbrăcăminte pe care le-au folosit oamenii în decursul a peste 20.000 deani din toate ţările lumii.
Şi, în al doilea rînd, pentru aşa un răspuns cred că se pot scrie tomuri întregi şi ar dura cîţiva ani pentru aceasta.
Oricum, primul a fost frunza de viţă de vie.
Pe parcurs omul a început să pună tot mai mult pe el.
Dar, încet - încet, văd că am început să purtăm tot cît mai puţine pe noi. Asta înseamnă că revenim la frunza de viţă de vie. Şi cînd vom ajunge acolo se va chema că ne aflăm din nou în rai dar şi că va fi atunci sfîrşitul lumii.

Răspuns utilizator avertizat