| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, credeti ca, daca avem ceva important de spus, trebuie sa spunem acel ceva, sa nu ne abtinem in a-l face public, in a-l face cunoscut?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Depinde cum o sa agraveze situatia. Trebuie constientizat asta.

| StrongHeart a răspuns:

Eu cred ca da, pentru ca daca eu nu spun, tu nu spui, inchidem toti ochii la lucruri importante si "lasam asa", unde ajungem?

| Sekim a răspuns:

In viata trebuie sa fii direct si corect. Daca vrei sa te diferentiezi de altii prin bine si sa ai un caracter puternic spui adevarul. Acum, depinde ce sa spui, cand si cum. Trebuie sa consitentizezi si urmarile a ceea ce vei spune. Daca vrei sa ii spui cuiva ca face ceva gresit ii spui direct. Daca vinzi droguri nu te duci si spui la politie ca vinzi droguri rolling on the floor.

| marinaru777 a răspuns:

Depinde cui ii spui unii nu suporta Adevarul dar si sa stai cu ceva pe suflet iar nu e ok

| pixeltinker a răspuns:

Depinde și ce, dar da, cu toată încrederea!