| Thecurious a întrebat:

Buna tuturor, "without fruits" si "no fruits" sunt sinonime? Daca nu, va rog sa imi dati niste exemple contextuale din care sa reiasa diferenta.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

I have no fruits - nu am fructe
Without fruits you won't be healthy -fara fucte nu poti fi sanatos
I can't live without fruits -nu pot trai fara fructe

| Frank51 a răspuns:

Nu sunt tocmai sinonime dar se pot folosi la aceleasi propozitii, de asta e asa usoara engleza, ca e plina de astfel de expresii.

| Sn4k3 a răspuns:

Depinde de context, pot fi folosite si ca sinonime: I want ''x'' without fruits sau i want ''x'' with no fruits sau i want ''x'', no fruits.