| Andreea555012 a întrebat:

Va rog e URGENT. Maine dau simularea la romană Problema e ca imi e frica ca la prima compunere sa nu scriu mai puțin de 150-250 de cuvinte. Cum sa fac? Chiar o sa stea cineva sa numere cuvintele?

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

Nu, nu o sa stea nimeni sa numere cuvintele. Prin 150-250 de cuvinte se refera de fapt la 15-25 de randuri. Termina-ti compunerea cu mai mult de 15 dar mai putin de 25 de randuri si totul va fi ok.

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Din patru paragrafe de cate 2-3 fraze elaborate treci lejer de 250 de cuvinte. Daca ai ajuns la simulare si nu esti in stare de asta, atunci ar fi bine sa te muti la o scoala ajutatoare.

| vali1985 a răspuns:

Incearca sa te incadrezi in 20-25 de randuri.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai 150-250 de cuvinte este echivalent cam cu 15-25 de randuri sau cu o pagina de caiet mic

| CasianaBianca a răspuns:

Pai scrie pe un rand circa 10 cuvinte daca scrii mic si 5 daca scrii mare si asta inseamna ca iti vor trebuii cam 15-25 randuri... Success

| Alexandru_Dragoi_1993 a răspuns:

Pe o pagina A4 intra aproximtiv 300 de cuvinte

| BN21KKB a răspuns:

250 de cuvinte ar veni cam 20-25 de randuri de A4
Acuma depinde si cum scrii, daca scrii mare sau mic...
Bafta la examen!winking