| adsx a întrebat:

Daca nu scriu 3 pagini la simulare la limba romana, dar scriu 600 de cuvinte, cei care corecteaza vor incepe sa numere cuvintele? La cum am scrisul in 2 pagini scriu 600 de cuvinte

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu stiu aia sa numere pana la 600, sunt profesori de romana nu de matematica.

| Lynna a răspuns:

Buna. Nu, nu vor incepe sa numere, dar de obicei se aproximeaza 10 cuvinte pe rand. Trebuie sa ai minim 2 pagini, deci minim 600 de cuvinte.
Bafta multa!

| FemeiaPisică a răspuns:

La subiectul III pentru simulare scrie clar că eseul trebuie să aibă 2-3 pagini, adică minim două pagini. Ce romane/basme/nuvele/poezii ai învățat pentru simulare?

| adsx explică (pentru FemeiaPisică):

Pai avand in vedere ca sunt a 11-a A am asa Ion, Moara cu noroc, Harap Alb, O scrisoare pierduta, Eminescu nu ne-a specificat ce poezii, Fantana dintre plopi
PS: scuz ca nu am pus "

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti numara nimeni cuvintele sa stii, ii intereseaza ce scrii mai mult decat cantitatea. Poti scrie si 10 pagini daca scrii prostii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am senzația că ar conta CE scrii, nu CÂT scrii.

| justsummer a răspuns:

Uneori spun 600-900 de cuvinte, dar in general spun doua trei pagini daca nu ai minim doua pagini nu primesti punctaj pentru redactarea lucrării.

| criştiyan a răspuns:

Pe 1 rand incap cam 10 cuvinte, o pagina are 30 de randuri, si cu o matematica de clasa a 2a iti da ca 2 pagini=600 de cuvintewinking daca ai scrisul mai mare e in avantajul tauwinking