| Mihaela2729 a întrebat:

Buna! Va rog sa ma ajutati cei care v ati transferat. Sunt la mate info si vreau sa merg la economic (un liceu bun unde se intra cu medii peste 7.5). Vreau sa schimb profilul, nu vreau la alt liceu tot pe mate info pentru ca nu mai fac fata aici.

Am citit in lege despre transfer dar nu am un motiv care sa corespunda neaparat. Pur si simplu nu mai suport profesorii, am probleme cu naveta, vreau sa plec si de acasa ca am probleme in familie si voi sta la camin. Nici cu colegii nu am o relatie asa buna si vreau sa incep o viata noua.

Voi ce motive de transfer ati pus in cazul in care ati mers de la un liceu mai prost la unul mai bun?

Liceul meu e slab desi e teoretic in comparatie cu cel la care vreau sa merg.

Multumesc!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La SFÂRȘITUL anului școlar faci cerere de transfer și indici - dacă chiar trebuie - doar "motive personale"

| Mihaela2729 explică (pentru sierra1):

Multumesc de raspuns! Tie ti a mers cu motivul asta?

| sierra1 a răspuns (pentru Mihaela2729):

Nu trebuie să explici de ce, doar să vb cu conducerea școlii unde te muți. Baftă

| Mihaela2729 explică (pentru sierra1):

Multumesc