| Bogdan_9316 a întrebat:

Buna!
Vreau sa spun ca cum dresez un porumbel?
Ce trebuie sa faci ca sa-l dresezi ca am auzit ca multi porumbei is dresati. Dar vreau sa stiu ca cum il dresez happy
Va rog sa ma ajutati sa-mi spuneti care stiewinking

Multumesc

Răspuns Câştigător
| gebeleizis a răspuns:

Trebuie sa incepi cu pasari tinere care nu au zburat inca, pune mancare numai in cusca asa se obisnuiesc numai sa manance numai de acolo. timp de doua saptamani tine-i inchisi si dupa da-le drumu dar nu te alarma daca o iau nebuneste unii o sa se intoarca altii nu dar stai linistit ca pana la urma dupa cateva zile se intorc de foame, succes cu porumbeii

4 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Ce ai dori tu sa faca acel porumbel?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si tie! Pot sa te intreb totusi cu "indrazneala" ce cauta intrebarea ta aici si nu la Hobbies&Pets?
Ai primi mai multe raspunsuri folositoare acolo! Iar categoria asta, sa fim seriosi ca nu e asa populata de genii si nici mai populara in sine!
Daca vrei raspunsuri mai bune si ca sa eviti sa te plangi data viitoare ca nu ai primit raspunsuri folositoare sau suficiente, incearca sa respecti categoriile!

| Bogdan_9316 explică:

Ok dar eu as dori ca porumbelul sa zboare si sa vina inapoihappy
Voi da Funda

| ArTistuL a răspuns:

Il poti duce la un dresor specializat, il poti gasi chiar pe net si daca nu vrei sa cheltuiesti bani poti gasi si tutoriale...(FUNDA?)