| WarriorXXX a întrebat:

Buna ziua,

As dori sa stiu daca se poate la ce materii se da BAC-ul avand in vedere ca sunt la profil filologie?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Română și istorie obligatoriu,iar la proba la alegere ai de ales intre logica, psihohogie, sociologie, geografie și economie.
Atenție la romana, ai de învățat eseurile specifice umaniștilor:relația dintre doua personaje și caracterizarea personajului.
Dar mă rog, trebuia să fi știut deodată asta, dar treacă-meargă
Fundiță?

| WarriorXXX explică (pentru Hyperion7):

Merci, am vrut doar sa se mai confirme odata ce deja mi s-a spus.

| Hyperion7 a răspuns (pentru WarriorXXX):

Aaa,atunci e in regula
Bafta multa!

| WarriorXXX explică (pentru Hyperion7):

Merci mult happy

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Asta afli de la profesorii tai.Nu ati discutat deja la inceput de an cum sta treaba? Sau macar sa va informeze diriginta/dirigintele?