| AlexICAAlexel a întrebat:

Ce parere aveti despre profetii si Baba Vanga? Am auzit ca ar fi prezis niste "dezastre" pentru anul 2016 ( invazia extremistilor), si ma gandeam ca poate ma calmati si pe mine. De exemplu cine imi poate spune si mie niste preziceri de-ale ei care nu au fost corecte ( sa nu uitati de opinia voastra in legatura cu toata chestia asta). Dau vot si funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A zis ca Al Treilea Razboi Mondial va fi in 2010-2014, ca soarele se va stinge prin anii 3000 (imposibil deoarece stelele se sting timp de miliarde de ani).
Daca ar exista clarvazatori i-ai vedea lucrand in spitale si politie.
Prin anii 90 un scpetic american a declarat ca darueste 1 milion $ celui ce va demonstra puteri supranaturale. Pana azi nimeni nu a castigat banii.
https://www.youtube.com/watch?v=MSnI1lmXhuk

4 răspunsuri:
| dienuta1990 a răspuns:

Buna! Eu cred ca profetiile care se fac sunt nimc pe langa ce ne asteapta.Nimeni nu poate sa stie ce va fi doar Dumnezeu. Ceea ce trebuie noi sa facem sa fim pregatiti sufleteste mai ales si sunt profetii care se intampla chiar sub ochii nostri.

| Oana92 a răspuns:

Ea si Carmen Harra... Incetati sa mai credeti in asa ceva, va veti petrece viata asteptand sa se intample x sau y lucru. Eu in 23 de ani am prins cel putin de 10 ori Apocalipsa si uita ca tot aici suntem. Nu contest ca exista si fenomene nu se pot demonsta inca prin stiinta, dar hai sa ne traim viata linistiti pentru ca oricum nu putem interveni intr-un fel sau altul...

| untu a răspuns:

Anul 2016, invazia extremeistilor inseamna teroristii si refugiati!

| blAster85 a răspuns:

Eu unu prefer sa cred altceva, daca te uiti un pic vei vedea ca tot ceea ce se intampla cam peste tot si nu ma refer la dezastre naturale(care de multe ori is provocate de om)vei vedea ca totul e "controlat si nimic nu e accidental,
http://www.filmedocumentare.com/europa-ultima-reduta/,uite doc asta daca te intereseaza, si daca vrei mai cauta subiecte despre iluminatii sau masonerie si vei intelege mai mult.