| littlegirl07 a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a, la profilul stiinte sociale si voiam sa va intreb daca logica este grea.Sunt putin speriata mai ales ca dau teza si la ea.

Răspuns Câştigător
| crispire a răspuns:

Nu e grea, din cate imi aduc aminte, daca e materie de baza cum zici ca dai teza la ea atunci trebuie sa fii putin atent/a pentru ca e doar logica nu e o stiinta chiar exacta cu calcule matematice, trebuie sa gandesti pozitiv pentru a asimila informatiile mai bine, adica nu te juca pe telefon in timpul orei... bafta!

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
E naspa materia si plictisitoare, dar sunt obiecte mai grea ca ea.E de nivel mediu as spune. Poti lua un 7 daca te straduiesti.Notele de 9 si 10 sunt destul de greu de obtinut la materia asta. Oricum scapi de ea dupa un an. :X Bafta!

| anss23 a răspuns:

Nu e grea, e doar plictisitoare şi cu mulţi termeni complicaţi.Toată ideea e să fii atenă la ore şi să ai spor la tocit.winking

| EvangelineLovin a răspuns:

Mie nu mi s-a parut asa greu, era cam logic ce se facea acolo, mai ales in clasa a9, poate mai tarziu o sa fie mai greu.

| MeConstantine a răspuns:

Logica este Logica,
Adica se formeaza un mod de gandire si un rationament deductiv bazat pe premise. Daca pana acum ai fost buna, si la scoala si in viata reala, la a trage concluzii atunci logica nu iti va pune probleme.
Daca nu, va trebui sa invei mai tare, dar iarasi nu este o materie grea, ci una care mai ales trebuie sa o intelegi.

| voineavlad a răspuns:

Nu este grea, atat ca trebuie sa fii atenta de la inceput pentru ca este ceva nou, ceva ce nu ai mai facut si daca pierzi notiunile de baza iti va fi greu.Asta este situatia la orice materie nu numai la logica!

| Alexis33 a răspuns:

Am facut si eu materia logica in clasa a 9-a dar nu eram la profilul tau, Mie sincer nu mi-a placut materia