| Ioan489 a întrebat:

Cam cat ar trebui sa platesc pentru a face facultatea de informatica?

4 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Cred ca undeva peste 30 mil. pe an daca nu mai ai subventiile de bugetat dar cred ca de banii aia mai bine faci niste cursuri pe ce crezi ca te intereseaza. oricum in mare cam orice afacere care iti mananca banii si timpul asta nu e cea mai buna pe care o poti face, daca o faci nu inseamna ca ajungi prof cum zice alex, pentru aia trebuie si cursurile de pedagogie care e posibil sa coste si alea inca vreo 15 mil. de gasit gasesti firme sa te angajeze si cu si fara diploma insa depinde de experienta si abilitatea ta salariul cat si posibilitatea de a evolua/avansa

| neutrino a răspuns:

Daca esti "desteapt', nu trebuie sa platesti nimic, dar daca nu, cateva zeci de milioane, bani vechi, in functie de gradul de sarlatenie al facultatii private care-ti ofera sansa de a te mandri ca esti student.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca intri pe locurile bugetate, nimic. Daca mai ai si bursa... e super. Dar daca intri pe locurile cu plata, depinde de centrul universitar. Diferentele sint mari. De la 4000 la 6000 din cit am auzit (nu am verificat).

| Alexandru_Purtan_1988 a răspuns:

Nu se merita... O sa ajungi profesor de informatica si o sa lucrezi pe 800lei.
Eu unul prefer sa lucrez in propiul atelier fara nicio facultate.