| HatzzzJhonule a întrebat:

Cand intri la un liceu poți sa alegi dintre real sau uman?
Care e diferența?
Si care e faza cu real sau uman? Imi puteti spune deoarece nu am prea înțeles.

Răspuns Câştigător
| DamnedDark a răspuns:

Profilul UMAN-la acest profil studiezi mai mult limba romana, limbile straine(engleza si franceza), dar si logica. Astea sunt materiile pe care le inveti mai mult. Profilurile de la uman sunt:stiinte sociale si filologie.
Profilul REAL-se bazeaza pe matematica, informatica, chimie, biologie. Profilele de la real sunt: mate-info, profile tehnologice, stiinte ale naturii.

| RusuGeorge a răspuns (pentru DamnedDark):

Frate, scuze ca intervin dar profilul REAL este profil real, iar cel tehnologic este total altceva, nu fac parte din acelasti domeniu ca sa zic asa.

1 răspuns: