| Gabriello02 a întrebat:

Cand se efectueaza transferurile(liceu), as vrea sa ma transer de la liceul in care sunt in prezent la un liceu cu profil diferit. Funda

11 răspunsuri:
| vampir004 a răspuns:

Trebuie sa dai diferente daca te muti la alt profil, poti sa te muti la finalul anului sau chiar acum

| Gabriello02 explică (pentru vampir004):

Eu de fapt intrebam cand trebuie sa depun cererea de transfer(adica in vacanta, la inceputul semestrului 2 sau inainte de vacanta)

| Strumpfi a răspuns:

Pai,se pot efectua oricand in timpul anului scolar! Dar daca te muti la un profil foarte diferit o sa trebuiasca sa dai cateva teste in plus.Si banuiesc ca daca vrei sa te muti la alt profil, sti ca trebuie sa fie locuri libere!
Sper ca te-am ajutat!happy

| Gabi20CM a răspuns:

Trebuie sa dai diferentele.Sa spunem ca esti la Mate Info si vrei sa mergi la Filologie esti nevoit sa dai diferente(niste teste specifice acelui profil).Si sa fie locuri libere unde vrei sa mergi.

| Gabriello02 explică (pentru Gabi20CM):

Asta stiam si eu, am vrut sa stiu cand mai exact pot sa ma duc sa depun cererea de transfer(adica in vacanta, la inceputul semestrului 2 sau inainte de vacanta)

| Gabi20CM a răspuns (pentru Gabriello02):

Poti de peacuma.Problema se rezolva la secretaria de unde trebuie sa-ti scoti dosarul si sa ti-l pui la scoala la care vrei sa mergi. Daca vrei fi acceptata vei da diferentele.

| Gabriello02 explică (pentru Gabi20CM):

Daca ma transfer de la mate-info la un profil de mecanica, mai trebuie sa dau diferente.

| Gabi20CM a răspuns (pentru Gabriello02):

Probabil ca da nu am de unde sa stiu.Du-te la secretaria si vorbeste cu secretara ea iti ca spune insa sunt aproape sigur ca vei da diferente deoarece te muti de la un profil la altul.

| Anne_3522 a răspuns:

Mutarile se fac doar la inceputul semestrului sau anului liceal. discuta cu cei de la directiune, pentru ca in ziua de azi e cam greu sa gasesti locuri libere in alte licee.se gasesc mai ales pentru profilele de real, in rest, nu prea. uita-te la ultima medie cu care s-a intrat la acel profil in acel liceu si vezi daca te incadrezi, transferurile se efectueaza dupa ce iti ridici toate fisele din liceul in care esti(trebuie sa faci o cerere) si apoi sa te duci la liceul la care vrei sa te transferi, sa faci si acolo o cerere in care sa explici de ce vrei sa te muti.sa spui ultima medie a ta, si profilul la care vrei.trebuie sa se duca ai tai neaparat in vakanta asta, ca altfel pierzi sansa sa te muti. [se pot face transferuri si in timpul scolii, dar e doar pentru aia cu pile si bani.] Sper ca ti-am fost de ajutor! Informeaza-te la secretariat si spune-i mamei tale sa se duca si ea sa discute. Pup

| Gabriello02 explică (pentru Anne_3522):

Daca ma transfer de la mate-info la un profil de mecanica trebuie sa dau vreo diferenta?

| Anne_3522 a răspuns (pentru Gabriello02):

Depinde de ce materii aii! informeaza-te mai bine de la cei care sunt la un profil de mecanica, ce materii au. parerea mea, e ca nu ai la ce sa dai diferente. pentru ca plec de la un profil greu, la unul mai usor si difera materiile..cat si gradul de matematica... Funda?batting eyelashes