| love10andra a întrebat:

Cand va veni Sfarsitul lumii?

Răspuns Câştigător
| pcris a răspuns:

In principiu sfarsitul lumii terestre va veni peste vreo 4 miliarde de ani cand soarele isi epuizeaza hidrogenul prin fuziunea caruia isi mentine starea actuala si se va transforma in tro stea giganta rosie. care va inghiti inclusiv Pamantul si planeta Marte.
Sunt mai multe teorii dar cel mai probabil acum pare ca Universul mai are de trait peste 100 miliarde de ani cand pur si simplu toata materia s-ar disipa in neant...

Pana atunci insa noi nu vom mai exista cel putin ca homo sapiens sapiens... happy

| krysstal a răspuns (pentru pcris):

Bine zici, dar poate veni un cataclism, un asteroid, care ar putea distrude orice urma de vietuitoare pe terra.Si chiar daca ar veni un asteroid, noi vom sti doar cand il vom vedea, aia de la nasa nu vor panica oamenii... poate va veni peste un an, 2, 3, nimeni nu stie.Dar nici tu nu poti sti cat traiesti, nu vezi, dau cu masina peste tine pe zebra...

| pcris a răspuns (pentru krysstal):

Exact. Viata individuala nu dureaza decat o clipa minuscula din timpul universal ca si existenta noastra ca specie, si astea sunt certitudini. In rest... Ceea ce nu putem controla nici nu putem evita.

| krysstal a răspuns (pentru pcris):

Foarte corect...ave pcris

17 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Saptamana viitoare pe la ora 17:34 si vine cu trenul poate mai are si intarziere din cauza zapezii

| Just4Joker a răspuns:

Nimic nu e infinit, nici măcar pământul. Dacă va veni sfârşitul, va veni peste miliarde de ani.

| Konata a răspuns:

Trebuie ca voi toti, adica cei care pun intrebarea asta care de acum se ia sub forma de gluma, ca Sfarsitul lumii este atunci cand vrea Dumnezeu Cel de sus. Tehnic vorbind, sfarsitul lumii este cand murim si plecam in ceruri.Sa nu te temi, cred ca sigur te-a influentat filmul acela cu 2012 cu sfarsitul lumii.Dac acauti pe net, unele surse zic ca va veni o inundatie, unii zic ca vor veni dinozauri si ne vor manca. tot felul de superstitii dar sa nu le crezi, doar Dumnezeu decide, si cei care inventeaza ca vine sfaristul lumii, sunt de parere ca fac un mare pacat ca iau decizia in locul lui Dumnezeu. Sper ca te-am lamurit.Numai bine.
Pa pa!

| EmaS a răspuns:

Nu stie nimeni ziua cand va veni, dar iti pot spune cu certitudine ca este foarte aproape.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Pentru tine sa speram ca maine!

| Λndrei a răspuns:

Pai cred ca maine...

| BubbleShoot a răspuns:

Numai Dumnezeu stiebatting eyelashes funda?

| MarianWLF a răspuns:

Azi fugi si ascunde-telaughing

| ToTAiCisiNumAiAiCi a răspuns:

Eu sunt Alfa si Omega, Inceputul si Sfarsitul zice Domnul Dumnezeu Cel ce este, Cel ce era si Cel ce vine, Cel Atotputernic

numai dumnezeu stie cand va veni sfarsitul... nimeni altcineva nu va sti

| hunterpainting a răspuns:

27.11.2398 pe la ora 4 jumate dimineata dupa calculele mele.

| dmrtr a răspuns:

Nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii. decat dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii FUNDA

| utilitati a răspuns:

Citeste aici : http://adf.ly/547gL

| Mihaiadamache a răspuns:

Stiu eu, Intr-o zi.

| dude_1854 a răspuns:

In anul 2000 nimeni nu stie decat dumnezeu funda te rog