| Frankie a întrebat:

Care credeti ca e motivul rezultatelor teribile de la bac?

Răspuns Câştigător
| adriana_3818 a răspuns:

Prostii o sa dea vina pe Funeriu sau pe sistemul de invatamant, clar! dupa parerea mea, elevii care n-au invatat ar trebui sa-si asume esecurile...nu sa dea vina pe altiihappy

22 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

E vina elevilor, 4 ani de liceu au chiulit si n-au invatat si s-au bazat pe copiat.Astia au luat toti teapa ca anul asta au pus camere si s-a intamplat ce e normal sa se intample, sa pice BAC-ul.

| SamSon a răspuns:

Probabil pentru. ca au avut camere de supraveghere si nu au mai putut copia?

| Nymphetamine a răspuns:

@strumfy: Normal ca erau stresati rolling eyes doar nu puteau copia.

| monstrulet a răspuns:

Au fost judete si fara camere si tot note mici au luat si au picat pe capete, au fost subiectele exagerat de grele si cu extrem de multe modificari de ultim moment, unii au dat bacul de 2 ori, pentru ca prima data le-au dat subiectele gresite...cea mai mare parte a vinei este a lu` nenea Funeriu asta... a aratat la stiri ca nu stie sa scrie un text argumentativ, dar stie sa faca 160 reforme in invatamant.straight face

| PinkPanther a răspuns:

Reflecta realitatea

| harciog a răspuns:

Astia sintem si e greu s-o recunoastem.

| Adry05 a răspuns:

Simplu, generatia din zilele de azi numai invata. Si, subiectele au fost destul de grele. Oricum, daca invatau, reuseau. In zilele noastre, copiatul face legea! xD

| calexiandra a răspuns:

Funeriu! laughing

| TraficDeMentosane a răspuns:

Motivul? Nu intava, se bazeaza pe copiat si pentru asta platesc scump. Ce alt motiv sa mai fie, faptul ca au fost supravegheri mai stricte, pai daca invetzi si nu vrei sa copiezi mai conteza supravegherea?

| xlmpq a răspuns:

Ca au fost camere si nu prea s-a putut copia

insa ce nu inteleg eu de ce nu s-au pus peste tot camere? cica in primele 3 judete la probabilitate nu au fost camere...

parerea mea ori pui camere peste tot ori nu pui niciunde

| NothingImportant200 a răspuns:

Nu s-au asteptat sa fie camere de supravegheat si s-au bazat pe copiat...

| Lime a răspuns:

Nu au invatat, nu au putut copia(din cauza camerelor de filmat), nu au putut da mita, s.a.m.d...

| daniel94d a răspuns:

Subiecte prea grele

| yonutz1 a răspuns:

Pai au fost puse camere de supraveghere si nu s-a mai dat mita, nu s-a mai copiat.

| LittleandLiars a răspuns:

Elevii care nu au invatat rolling eyes cum elevii care au trecut au invatat si ceilalti nu?

| zer0 a răspuns:

elevii se bazau pe faptul ca pot copia sau subiectele au fost de un nivel mediu.Nivel la care nu toti absolventii de 12 clase din Romania nu il pot trece deoarece au privit scoala ca pe un lucru nefolositor si considera banii mai importanti ca educatia.

| strumfy_5262 a răspuns:

Camerele de filmat care au fost stresante.
si am auzit ca din 5 in 5 min intra cate cineva de la inspectorat in sala, si bineinteles ca atragea atentia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poluarea fonica.

| Frankie explică:

Va zic eu ca mita s-a dat si s-a dat chiar bine, camerele au fost putine si in cateva licee. Adevaratul motiv este ca am ajuns rau, elevii sunt atat de prosti incat nu stiu ce sa copieze.

| Mih4IxD a răspuns:

Internetul

| Miriiii a răspuns:

Pt ca toti s`au bazat pe faptul` ca.'lasa `ma ca face ciorne si le baga`m in buzunar''
Nu e chiar asa de usorhappy precum este in generala la admintere sau teze oh go on
Toti pe chestia asta s`au bazat cu copiatu`happy
Si s`au bazat gresitwinking
Si inca un motivlaughing nu au invatat
happy
SUnt frt putin care au luat peste 7oh go on

| petcuvlad a răspuns:

Nu au invatit happy.