| Chez0nz a întrebat:

Care e faza cu Oltenia si cu sabiile, armele smecheriile etc?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In Craiova e plin de clanuri de tigani care se bat in sabii. si de aici toata bataia de joc

4 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Niste tentative de "glume". Fac referire la tigani, asa zisii interlopi care se bat cu astfel de "jucarii". In rest ca si voi, noi oltenii suntem oameni normali si neinarmati laughing.

| DennisW a răspuns:

Pai, care e faza? Ce vrei sa intrebi de fapt? Arme traditionale oltenesti?

| Chez0nz explică (pentru DennisW):

Nu, ma refer de ce toata agitatia... si pe Facebook si pe Youtube parody si tot felul de meme-uri pe tema asta.

| DennisW a răspuns (pentru Chez0nz):

Mass media face ca de obicei din tantar armasar. Nu e prima data cand se bat vreunii cu sabii. Dar Facebook, ca si ziarele sau televiziunea, traiesc din senzational. Si cand nu il au, il creaza.