| wolya a întrebat:

Care este diferenta dintre masterat, doctorat si rezidentiat?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La mesteri... lol...

| DjAngel_Florin_1997 a răspuns:

Doctorat: Stagiu de calificare științifică superioară, efectuat după terminarea studiilor universitare, în vederea obținerii titlului de doctor
Masterattongueerioadă de studii după obținerea licenței, pentru o specializare profesională postuniversitară.
Rezidentiat: Ciclu de studii superioare post-universitare la instituţiile de învăţământ superior în domeniul medicinii, cu durata de 3 ani, specializare ca rezident