| anonim_4396 a întrebat:

Care profil (înafară de matematică - informatică) este cel mai bun și de ce? Vreau să merg la un profil bun, dar matematică-informatică mă depășește și încă nu știu ce să aleg.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

SN.
La filo faci romana la greu, la fel istorie si geografie.Pe langa astea trebuie sa progresezi la o limba straina si sa si inveti la latina (pierdere de timp dupa parerea mea )
Stiinte sociale-cel mai ciudat profil in opinia mea
Mate-info - bombardare cu info si mate, mai ai si M1
De ce stiinte naturale?
Pentru ca biologie, chimie(C1), mate (M2) si fizica, iar astea-s usoare rau.
Mergi pe stiinte naturale.

| gabby_8867 a răspuns:

Eu iti recomand Economic. Chiar daca este un profil greoi te va ajuta in viata, iar salariliul este unul pe masura.
Tu tot ce trebuie sa faci este sa semnezi niste documente..si sa calculezi creditele si debitele unei firme.