| anonim_4396 a întrebat:

Care structură de an şcolar credeţi că este mai potrivită pentru învăţământul românesc: Semestrială sau Trimestrială?

Răspuns Câştigător
| o° Odd Kidd o° a răspuns:

Trimestriala,opinia meabatting eyelashes

14 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Invatamantul romanesc este oricum un esec, indiferent de structura de an scolar. Dar e bine asa, semestriala, sunt mai putine momente jenante cand trebuie sa obtinem primele note laughing

| whatevernvm a răspuns:

Niciuna

| passenger a răspuns:

Semestriala

| Ich a răspuns:

Semestriala.parerea mea. daca am invatat asa 17 ani vin astia acu si schimba? parerea ta care este?

| metalheart a răspuns:

Daca am prins-o pe cea semestriala mi se pare ca e mai buna, fiindca m-am obisnuit. Poate cea trimestriala e mai buna, nu am de unde sa stiu, dar sprk astia nu mai schimba nimic ca m-am saturat de atatea schimbari.

| Meli34 a răspuns:

Eu cred ca semestriala...

| lorena283 a răspuns:

Semestrial tongue

| Aleexaandra a răspuns:

Semestriala, ca si pana acum
Sper ca nu se pun parlamentarii sa schimbe ceva, sa faca vacanta de vara mai scurta, sau alte chestii ca sa ne fie noua mai greu, si sa le iese lor profit...
Pace! (:

| JustMee1 a răspuns:

Semestriala ca altfel a trebuii sa dam de 3 ori tezele!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Semestriala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hm. eu aş opta pentru Trimestrială. Gândiţi-vă. Avem o vacanţă în plus; dacă am avut media 9 la o materie, mai avem şansa de două ori să ne mărim media; materia ce intră în teze este mult mai puţină!

| GoLeZ a răspuns:

Trimestriala ar fi buna.mai multa pauza

| Day_2792 a răspuns:

Semestriala ftw. :]

| antonia_3634 a răspuns:

Pai probabil ca daca ar fi trimestriala ar fi cu o vacanta in plus, ceea ce e bine, dar totusi optez pentru cea semestriala