| zahre a întrebat:

ce credeti ca ar trebui sa se schimbe la invatamantul romanesc?

3 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Materia.Învățăm atâtea lucruri care nu ne ajută cu nimic.

| BubblesDoubleS a răspuns:

Materia e buna insa prea multe in acelasi an. Problema in Romania e ca se pune accent pe informare in loc de formare a elevului.
A doua problema ar fi ca profesorii sunt incapabili de a preda cum trebuie si nu se mai tine cont de anumite reguli. (Singurul lucru bun in comunism, e ca in scoala toti invatau ceva)De ex. profa mea de romana nu face decat sa ne aminteasca ce profesor excelent era pe "vremea ei " : Daaa daa aia e metafora, auziti dar ai vazut aia din clasa a 12-a ca si-a pus ca n-are cu ce eisi in evidenta" si fix cand se suna " A da, unde am ramas? Asa hai scrieti toata ora nu faceti decat sa va uitati la mine amorfilor, scrieti ca aia e metafora"...Si se duce si pauza noastra dupa romana.

| ăăăăăăăăââââLoâding a răspuns:

- Tot.hee hee.
Pauza de 45 de minute iar orele de 15 minute[si deja e prea mult]