| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cauzele geloziei? Credeti ca frustrarea si complexele fac sa apara gelozia?

4 răspunsuri:
| cokocosmy a răspuns:

Cauzele cred ca sunt ...pai daca esti fata iti e teama ca exista o fata mai buna cum s-ar zice adica fizic altele care siau inceput viata sexuala le este frica ca nu sunt bune la pat sau na depinde daca fata e anorexica ii e frica ca este prea slaba ca aia are piept mai mare ca aialalta are fund fiecare are teama lui in schimb baieti le e frica ca nau bani in cazul in care fata de langa ei e materialista sau li frica ca nu is satisfacatori la pat ca altu are muschi are inaltimea potrivita is multe motive de accea santem gelosi ne gandim cu ce este persoana acceia mai buna de ce se uita persoana de langa noi la persoana respectiva ne simtim mai inferiori si devenim gelosi ca nu suntem ca persoanele aceleasi ne este frica ca scuze d cacofonie frica de a ne parasi pentru cineva mai bun de fapt gelozia este o lipsa de incredere in noi insine si iti zic direct si eu sun geloasa ca sunt slaba si nu-s dest de dezvoltata
ma gandesc ca altele is mai placute sau baiatu de langa mine se uita la alta ca ii mai buna straight facesper ca te-am ajutat succes

| crissmay a răspuns:

Cred ca da, cateodata devi dat la o parte din cauza altcuiva si normal ca esti gelos/oasa.

| darkhell217 a răspuns:

Neancrederea in persoana iubita, sau se intampla cand o iubesti prea mult si ai fost dezamagit in trecut destul de mult incat la viitoarea/viitorul prietena/prieten sa ai grija la orice pas sa nu te insele si sa fi gelos mult prea mult uneori

| chrissi a răspuns:

Da, uneori asa e. Dar exista si un pol opus, cand persoana geloasa e foarte increzatoare in fortele proprii, are tendinta sa creada ca i se cuvine totul si ca odata ce a pus stapanire pe ceva, trebuie sa fie al lui forever. Astea ar fi principalele cauze. Dar asa cum exista tot felul de tipuri de gelozie, tot asa si cauze pot fi o multime.