| OnlyDga a întrebat:

Care sunt operele de citit pentru bac? Nu am citit nimic pana acum. Mai are rost sa citesc sau sa invat direct comentariile etc. Ce parere aveti.

3 răspunsuri:
| Vasilica_Ionăşcuț_1999 a răspuns:

Pai având în vedere timpul nu prea mai are rost sa citești cărțile ci direct comentările.
Eu pe profil real tehnologic am învățat : basm " Povestea lui Harap Alb "; nuvela: " moara cu noroc "; comedie: " o scrisoare pierduta "; poezii: Luceafarul, Plumb, Testament; romane: Ion, Baltagul, Morometii, Enigma Otiliei.

| OnlyDga explică (pentru Vasilica_Ionăşcuț_1999):

Eu sunt profil uman filo. Doar atat sa invat?

| Vasilica_Ionăşcuț_1999 a răspuns (pentru OnlyDga):

Pe langa acelea mai ai " Riga Crypto și lapona Enigel ", Eu nu strivesc corola de minuni a lumii "